טלפון:
036494796


גן גדולים 1-2


ד"ר מריה מונטסורי האמינה שהלמידה נרכשת ע"י ריכוז מרבי והדרך הטובה ביותר להשגת המטרה, היא להיעזר בכל חושיו של הילד. לפיכך, רוב עזרי הלימוד המונטסורי במרכז מתבססים על הפעלת החושים. חוש המישוש, הראיה, השמיעה, הריח והטעם.


גילאי שנה עד שנתיים

בשלוש השנים הראשונות, הילד בורא את עצמו. הוא יוצר את היכולות האנושיות שלו בכל התחומים. הילד מטמיע את רישומיו מהסביבה וכל התנסות מטביעה רישום מסוים במוחו של הילד. רישומים אלו מצמיחים תבניות מחשבתיות חדשות ומיומנויות חדשות. השינוי בתבניות המוחיות מתבטא בשינויים בהתנהגות וכך הילד סופג רישומים חדשים ושונים מסביבתו.

בגנים שלנו, הילד נמצא במרכז ולא כפי שהוא נראה מבעד לדעות הקדומות של המבוגרים. הילד ניחן בסקרנות טבעית וביכולת מופלאה לחזור על פעילויות שמעניינות אותו מבלי להתעייף. תכונה זו נקראת- מוח סופג. בשל כך פותחו אביזרים המגרים אותו לשבת זמן ממושך ללא התערבותו של המדריך ולתרגל- תרגילי מזיגה, ניקיון, רחיצת כלים וכו. אנו קוראים לתרגילים אלו- חיים מעשיים. תרגילים אלו נועדו לאפשר לילדים עצמאות דרך חופש. בסביבה מסודרת של עצמים בהישג ידו של הילד, ניתן ללמדו לסדר באופן עצמאי ולשלוט בסביבה. הסביבה בגן שלנו מותאמת לגובהו ולמידותיו של הילד. הכיורים נמוכים, המדפים ועליהם העזרים המונטסוריםנגישים לילדים והם יכולים באופן עצמאי לגשת ולקחת תרגילים ולעבוד עליהם.

אם אתם מחפשים גן מונטסורי באזור תל אביב רמת אביב והסביבה, המרכז המונטסורי הוא המקום המושלם עבור ילדיכם. בואו לביקור התרשמות, התקשרו או צרו קשר עכשיו.


בגן מתקיימים שני חוגים שבועיים: אנגלית ומוזיקה.

סדר יום

07:30-09:00- הגעה לגן, מפגש ועבודה מונטסורית

09:00- ארוחת בוקר

09:30 מפגש בוקר והכרות עם תרגילים חדשים

10:30- יציאה לחצר

12:00- ארוחת צהריים

12:30- התארגנות לשנת צהריים ושינה

15:00- מפגש, עבודה בכיתה וארוחת ארבע

 

גן גדולים לגילאי 1 עד 2

גן גדולים לגילאי 1 עד 2

גן גדולים

גן גדולים

מסלול "הבימבה" בחצר המשחקים

מסלול "הבימבה" בחצר המשחקים

ילדי הגן מגיעים מרחבי אזור המרכז

ילדי הגן מגיעים מרחבי אזור המרכז

חצר משחקים גדולה בהשואה לרוב הגנים בתל אביב

חצר משחקים גדולה בהשואה לרוב הגנים בתל אביב

חלק מחצר המשחקים של הפעוטון והגן

חלק מחצר המשחקים של הפעוטון והגן