טלפון:
036494796


בית ספר יסודי מונטסורי

בית הספר נוסד ב- 2012 בבית הספר שלנו יש כיתה אחת רב גילית בה לומדים ילדים בכיתות א'-ד', בשנה הבאה תיפתח כיתה ה'.

אנו פותחים את ההרשמה גם לילדים העולים לכיתה ד'. התלמידים ימשיכו עד כיתה ו' עם אותם ילדים שאיתם הם התחילו ללמוד בשנתם הראשונה.

בגילאי בית הספר היסודי, הילד גדל ומשתנה, כך גם הכיתה והסביבה המונטסורית משתנה עבורו. ד"ר מריה מוננטסורי הבחינה שלילדים בגילאי 6-9, מתפתח דמיון מופשט. יש להם צמא לדעת ולהבין- מה קורה בעולם ובסביבתם? איך החוקים נוצרו ולמה עליהם ליישם אותם? איך הם וכלל האנושות נוצרה? וכו'. הם אינם מסתפקים עוד בעובדות יבשות, אלא רוצים להבין את קיומם בדרך של התנסות ומחקר. החינוך במרכז המונטסורי מעצים את סקרנותם ואנו המחנכים מבינים את הצורך של הילדים להגיע לחקר אקדמי.

במסגרת הכיתתית, מועברים שיעורים שונים והילדים יכולים ללטש את יכולתם ומיומנותם בקצב האישי שלהם. העבודה בכיתה, למעט השיעורים הפרונטליים, נעשית בקבוצות קטנות או באופן אישי. המורה מנחה את התלמידים לנהל את זמנם ביעילות באמצעות יומן אישי ומלמד אותם להכיר באחריות שלהם לעבודה ולמידה אוטודידקטית בתוך מסגרת בית הספר ובעזרת תכנית הלימודים המורחבת.

בגלל היותנו ממוקמים בכפר הירוק, התלמידים יוצאים יחד עם המורה לטיולים ולפיקניקים רבים בטבע. בטיולים, הילדים חוקרים את סביבתם. את החיות, הצמחייה והמבנים הייחודים לכפר. לעתים קרובות, התלמידים עורכים דוכני מכירה להורי המרכז ומוכרים מתוצריהם (עוגות, עוגיות, מיצים טבעיים ועוד). בכסף שהם מרוויחים, הם מחליטים בעצמם למה הוא ישמש. ליציאה לסרט, הצגה, מוזיאון, טיול וכו'.

המורה בכיתה המונטסורית מלווה את התלמידים יום יום מהשעה 08:00 ועד השעה 16:00. אנו מחויבים להעביר לתלמידים את כל שיעורי הליבה של משרד החינוך, אך בנוסף לכך בכל יום מגיעים מורים חיצוניים להעשיר את הידע של הילדים בכיתה. שיעורי שירה, "לגעת בטבע", ספרדית, גאולוגיה ומוזיקה. למעט שיעורים אלו, הילדים לומדים היסטוריה, גאוגרפיה, תרבויות, אנגלית, ביולוגיה ובוטניקה.


סדר יום

08:00-08:30- התלמידים מתקבלים על ידי המורה שממתין להם בכיתה. במחצית השעה הראשונה הילדים מארגנים לקראת יום הלימודים.

08:30- מפגש בוקר שבו המורה שואלת לשלומם של הילדים ומדברת איתם על תכנית הלימודים של אותו היום.

13:00-09:00- פעילות לימודית בכיתה הכוללת- שפה, חשבון, גאוגרפיה, שפות זרות, פיזיקה וכימיה. הפעילות בכיתה מתבצעת בקבוצות קטנות או באופן אישי. המורה עובר בין הקבוצות ומדריכים את התלמידים. התלמידים אוכלים ארוחת בוקר בכל שעה שיחפצו. בימים קבועים בשבוע מתקיימים שיעורים\ חוגים עם מורים מקצועיים.

13:00- ארגון הכיתה לארוחת צהריים על ידי התלמידים ופעילות חופשית במתחם ובחצר בית הספר בהשגחת מדריך. הפעילות בחצר כוללת שולחן טניס, כדורגל, כדור עף ומשחקים חופשיים אחרים.

13:30- ארוחת צהריים.

14:00- מפגש צהריים.

14:30- פעילות חופשית בכיתה או בחצר בית הספר.

15:00-16:00- משחקי חברה בכיתה.

לגלריית תמונות בית ספר - לחצו כאן